VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter

Wszystko w życiu ma swój czas, a dzisiaj jest czas zabawy.

„ Jesteście cudowni, urocze kobiety, fantastyczni i przystojni mężczyźni. Zapamiętajcie ten dzień, bo to Wasz pierwszy w życiu bal”

tymi słowami Pani Dyrektor Danuta Augustyniak przywitała maturzystów Szkół Beaty Mydłowskiej w Warszawie na Balu Studniówkowym. Dalej przywołała słowa Agnieszki Osieckiej :

„niech żyje bal, bo to życie to bal jest nad balem…..”

 

Bal Studniówkowy to tradycja wpisana w kalendarz każdego maturzysty. W szkole przez lata zmienia się bardzo wiele: programy nauczania, podręczniki, nauczyciele, stroje ale jedno pozostaje niezmienne -  bal studniówkowy.  Niezmienne pozostają również tradycje towarzyszące studniówce. Staropolskie porzekadło mówi „ takie matury wyniki poznacie, jakie studniówki szaleństwa doznacie”. A jeśli bal to oczywiście Polonez. Dlaczego? Otóż od XVI wieku właśnie Polonez – wówczas nazywany Chodzonym jest symbolem polskiej kultury narodowej. Na dworach królów polskich stanowił element ceremoniału dworskiego. Do dziś Polonez podnosi doniosłość i rangę uroczystości.

W Balu Studniówkowym zorganizowanym w sali bankietowej „ Jaśmin” w Warszawie w dniu 25 stycznia 2019 r. Wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Hotelarskiego, Technikum Handlowego oraz Technikum Fryzjerskiego. Abiturienci naszej szkoły rozpoczęli Bal od podziękowań. Gorące podziękowania i wdzięczność przekazali właścicielce szkoły Pani dr Beacie Mydłowskiej. Dziękowali rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Dziękowali Pani Dyrektor Szkoły –Pani Danucie Augustyniak, Wychowawcom klas : Pani Małgorzacie Adamczyk- , Pani Marzenie Augustyniak Chojeckiej, Pani Bożenie Kowerskiej.

Do tych wzruszających słów przyłączyła się również Pani Dyrektor Danuta Augustyniak. Witając zgromadzonych gości dziękowała Rodzicom uczniów, pracownikom szkoły ale przede wszystkim nauczycielom i wychowawcom. Dziękowała za serce włożone w pracę wychowawczą oraz za wytrwałość w niesieniu „kaganka oświaty”. Podkreśliła, że atmosferę w szkole tworzymy wszyscy.

Maturzystom przypomniała, że „licznik zaczyna bić”. Życzyła im aby 100 dni, czyli czas jaki pozostał do matury był czasem dobrym. Czasem, w którym utrwalą zdobytą wiedzę i nabiorą odwagi. Odwagi, która doda im skrzydeł i poprowadzi do sukcesu. Sukcesu jakim będzie zdany egzamin dojrzałości, MATURA .

Oficjalną część Studniówki Pani dyrektor zakończyła słowami Adama Mickiewicza zapisanymi w Panu Tadeuszu

POLONEZA    CZAS    ZACZĄĆ

Swoje taneczne umiejętności oraz przepiękną choreografię uczniowie zaprezentowali we współczesnej wersji Poloneza Wojciecha Kilara stworzonej do filmu „Pan Tadeusz” Podziękowaniem były gromkie brawa dla tańczących par.

I tak nadszedł czas zabawy.  Zabawy, która trwała do białego rana. Było uroczo. Uczniowie wierzą, że dobra zabawa studniówkowa jest zwiastunem dobrych wyników na maturze. I tego im życzymy.