Szkoły Beaty Mydłowskiej

"Zasługujesz na sukces. Zrób swój pierwszy krok ! Nauka to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność."

I stało się! Wylądowaliśmy w więzieniu… :)

Nie martwcie się jednak o nas, poszliśmy do Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce z własnej woli, aby wziąć udział w programie profilaktyczno-edukacyjnym „Więzienie stracony czas”, opracowanym przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie i Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.

Uczniowie Szkoły Beaty Mydłowskiej mogli przekonać się na własne oczy jak wygląda życie pozbawione wolności. Na początku wizyty obejrzeliśmy film „Więzienie stracony czas”, który ukazuje losy trojga młodych, ale już pełnoletnich osób, które na skutek swojego lekkomyślnego zachowania oraz z chęci zaimponowania innym łamią prawo i trafiają do więzienia. Tak mało, czasami jedna chwila wystarczy, aby życie człowieka całkowicie się zmieniło.

Po zakończeniu filmu długo jeszcze rozmawialiśmy z funkcjonariuszem Służby Więziennej o specyfice pobytu w więzieniu. Po projekcji filmu i dyskusji  mieliśmy możliwość obejrzenia pawilonów oraz placu spacerowego. Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci. Była to lekcja pokory i przestroga na przyszłość.

Widok wysokich murów, krat oraz  poczucie izolacji penitencjarnej skłoniło nas do refleksji , ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy, pamiętajmy jednak, że za niektóre z nich ceną może być nasza wolność.  

 

 

Fot. pixabay