VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter

Warszawa jest miastem, które dynamicznie się rozwija, oczekując od swoich mieszkańców równie szybkiej reakcji na zachodzące zmiany. Kto się nie uczy, ma problem z nadążeniem za tymi zmianami. Warszawa oferuje również wiele ścieżek rozwoju oraz możliwości wykorzystania pozyskanych umiejętności. Kurs, szkolenie, liceum zaoczne – możliwości jest wiele i sprostają one oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Spośród wielu edukacyjnych propozycji warto wybrać tę przygotowaną przez nasze Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.

Świadectwo dojrzałości będące ukoronowaniem nauki w szkole średniej to bardzo ważny dokument, który toruje drogę do dalszego kształcenia i odgrywa niebagatelną rolę w staraniach o pracę. Chcąc skutecznie konkurować o wymarzoną posadę należy wykazać się nie tylko umiejętnościami, ale również stosownymi dokumentami potwierdzającymi wykształcenie i nabyte kwalifikacje, do czego potrzebne są potwierdzenia ukończenia studiów wyższych lub różnego typu studiów policealnych. Jeżeli z różnych względów po ukończeniu szkoły podstawowej lub gimnazjalnej, albo zasadniczej szkoły zawodowej nie mieli Państwo możliwości kontynuowania nauki, teraz można to nadrobić, korzystając z oferty naszego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, które znajduje się w Warszawie przy ul. Kaleńskiej 3. To liceum zaoczne, które wpisuje się w najwyższe standardy oraz jest odpowiedzią na szereg potrzeb uczniów w różnym wieku – także takich, którzy są już aktywni zawodowo, mają doświadczenie na rynku pracy lub posiadają rodziny.

 

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć wykształcenie nie rezygnując z codziennych obowiązków oraz nie zaniedbując innych zobowiązań. W związku z tym, iż jest to liceum zaoczne, zajęcia odbywają się w trybie niestacjonarnym (w sobotę i niedzielę, dwa razy w miesiącu w godzinach od 9.00 do 17.15). Nauka w szkole trwa 3 lata i jest bezpłatna. Ukończenie liceum pozwala na uzyskanie wykształcenia średniego oraz świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Liceum ogólnokształcące dla dorosłych musi być w pełni dostosowane do wymagań osób, które uczęszczają na zajęcia, stąd nasza dbałość o to, by słuchać wszystkich uczniów i próbować się wdrażać nowe, wygodne rozwiązania.

 

Program edukacyjny w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych zakłada naukę przedmiotów takich jak w szkole średniej dla młodzieży. W związku z tym, na liście przedmiotów wiodących widnieją m. in.: język polski, matematyka, biologia, chemia, geografia, WOS, język angielski i wiele innych. Podstawą zaliczenia poszczególnych przedmiotów są egzaminy przeprowadzane pod koniec semestru. W trakcie roku szkolnego uczniowie muszą także złożyć prace pisemne na tematy określone przez nauczycieli.  

Liceum zaoczne nie różni się więc w niczym od zwyczajnego liceum, a jednocześnie pozwala na swobodny rozwój zawodowy i osobisty. To także możliwość poznania interesujących ludzi w różnym wieku, o różnym doświadczeniu i stażu pracy zawodowej. Słuchacze naszej szkoły dla dorosłych w Warszawie mają uprawnienia równorzędne z uczniami liceów państwowych (m.in. legitymacja, świadczenia ZUS itp.).  W naszej szkole nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Prowadzimy nabór na wszystkie semestry, co sprawia, że przyjmujemy również osoby, które rozpoczęły naukę w innych szkołach i chciałyby ją kontynuować właśnie u nas. Liceum ogólnokształcące dla dorosłych to wygodny i bezpieczny wybór – a nasza propozycja to gwarancja najwyższej jakości programów, wykwalifikowanych pedagogów oraz przyjaznej obsługi w sekretariacie.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych działa w ramach Szkół Beaty Mydłowskiej w Warszawie jako liceum zaoczne i stanowi jedną z wielu propozycji dla osób dorosłych dotyczących kontynuowania nauki po szkole gimnazjalnej, ośmioklasowej szkole średniej lub zasadniczej szkole zawodowej. W naszym liceum zaocznym przygotowujemy naszych uczniów do zdania państwowego egzaminu maturalnego, pomagając im tym samym w podjęciu decyzji o dalszej edukacji, poszukiwaniu lepszego zatrudnienia lub pozostaniu na obecnym stanowisku pracy z satysfakcją wynikającą ze zdobycia wykształcenia średniego.

Rekrutacja:

Warunkiem przyjęcia do liceum zaocznego jest złożenie osobiście następujących dokumentów:

  • oryginał świadectwa ukończenia szkoły: gimnazjum, ośmioletniej szkoły podstawowej lub zasadniczej szkoły zawodowej,
  • oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego,
  • (w przypadku absolwentów gimnazjum),
  • 3 zdjęcia 37×52 mm (podpisane na odwrocie),
  • kserokopii dowodu osobistego,
  • kwestionariusz (można wypełnić na miejscu) – plik do pobrania,
  • podpisanie umowy (kontraktu) ze szkołą,
  • podanie o przyjęcie do szkoły - plik do pobrania

Dział rekrutacji Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych zastrzega, że o naborze decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem nauki w liceum dla dorosłych, skontaktuj się z nami telefonicznie – (22) 619 32 25, (22) 870 00 01 lub mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji można także uzyskać osobiście – w sekretariacie szkoły przy ul. Kaleńskiej w Warszawie.